Święto Dyni u Motylków

| Opublikowane w: Motylki 2021/2022

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo. A to za sprawą "królowej", która obchodziła swoje święto, czyli.....dyni :)
Dzień Dyni jest dla przedszkolaków ciekawszą alternatywą dla święta pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, czyli Halloween, które obchodzone jest tego samego dnia.
Motylki bardzo ciekawie spędziły czas z "Królową Dynią" (tak ją nazwaliśmy na ten jeden dzień ;)), m. in. badaliśmy i obserowaliśmy ją, pozwoliliśmy jej krążyć w naszym kole, pomagaliśmy jej pokonać tor przeszkód, sprawdzaliśmy co ma w środku, próbowaliśmy jej pestek, a na koniec wspólnie wykonaliśmy tzw. rosnące farby, którymi pomalowaliśmy portret dyni. "Królowa Dynia" odwdzięczyła się nam wspólnym zdjęciem oraz słodkim lizakiem :)