Wiosenne kwiaty

| Opublikowane w: Biedronki 2019/2020

I.

"Wiosenny quiz" - odpowiadanie na pytania: prawda czy fałsz?

- Wiosną codziennie pada śnieg.
- Zwiastunem wiosny jest przebiśnieg.
- Bocian ma fioletowy dziób.
- Wiosną rosną liście na drzewach w kolorze zielonym.

"Witaj, Wiosno!" - zestaw ćwiczeń porannych.

-"Wiosenny wiatr"- zabawa ruchowa z krążęniem rąk. Krążenia rąk mogą być wolne, szybkie, w przód , w tył. W czasie krążęnia naśladujemy wiejący wiatr, szumiąć:szszsz..., zmieniając natężenie głośno, cicho.

- "Wiosenne chmury"- zabaw oddechowa. Rozganiamy ciemne chmury, nabierająć powietrzanosem i wypuszczając ustami. Zabawę powtarzamy kilka razy.

-"Słonko świeci, deszczyk pada"- zabawa z elementami skoku obunóż. Swobodnie spacerujemy. Na hasło "Słonko świeci- cieszymy się i wykonujemy podskoki obunóż. Na hasło "Deszczyk pada"-przeskakujemy obunóż przez kałuże , w przód i w tył.

II.

"Wiosenne kwiaty" - rozmowa na podstawie ilustracji. Rośliny chronione - kwiaty w Polsce, które są pod ochroną to: przebiśnieg, krokus, pierwiosnek. Wskaż na obrazku podaną nazwę kwiatka i podziel na sylaby.

Pierwsze oznaki wiosny możecie obejrzeć pod linkiem podanym ponieżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY

"Od nasionka do roślinki" - zabawa badawcza. Do czysteko słoiczka wkładamy watę bądź ręcznik papierowy. Dodajemy odpowiednią ilość wody, by ręcznik bądź wata nasiąkły. Następnie umieszczamy ziarenka np. fasoli czy kukurydzy. Codziennie dbamy o to, by była zachowana odpowiednia ilośc wody i obserwujemy nasze ziarenka. Za jakiś czas możecie pochwalić się Waszymi roślinkami przesyłając nam zdjęcia.

"Kwiaty rosną, kwiaty więdną" - zabawa ruchowa wzmacniająca duże grupy mięśni.

III.

Zabawy na świeżym powietrzu, o ile to możliwe- stosując się do przepisów obowiązujących nas od 25.03.2020r. do 11.04.2020r. o zakazie wychodzenia z domu, wydanych przez Rząd.

"Kwiaty w ogrodzie" - obserwacje przyrodnicze na świeżym powietrzu.

"Wiosenny kwiat" - praca plastyczna. Potrzebujemy kartkę, słomkę i farbki. Malujemy zieloną łodygę i kilka liści. Następnie pociętą końcówką słomki maczanej w farbce odbijamy kwiatki.

Możecie też zrobić doświadczenie jak otwierają się kwiatki, wydrukujcie szablon kwiatka - pokolorujcie go, a następnie wytnijcie. Płatki zagnijcie do środka - jeden po drugim i połóżcie go na wcześniej przygotowanej misce z zimną wodą. Obserwujcie jak kwiatek leżący na wodzie się otwiera :)

Bawcie się dobrze!

Chwalcie się na bieżąco - czekamy z niecierpliwością na zdjęcia :)