SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

| Opublikowane w: Żabki 2023/2024

Dnia 28.02.2024r. dzieci z grupy ŻABKI Odwiedził Ratownik Medyczny Pan Mateusz Przytarski. Na podstawie przygód „Kacperka ratownika” dzieci miały okazję nauczyć się jak w nagłych sytuacjach mogą pomóc osobie nieprzytomnej. Nauczyliśmy się takich rzeczy jak wezwać pomoc, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i jak poprawnie przeprowadzić resuscytację. Dzieci mogły przećwiczyć masaż serca na fantomach i na pluszakach.

Ważnym punktem dzisiejszych zajęć była nauka udzielania pierwszej pomocy osobie dławiącej się. Dzięki urządzeniu firmy #LifeVac dzieci zobaczyły w jaki sposób udrożnić drogi oddechowych osoby, która się krztusi lub dławi. Urządzenie to jest uzupełnieniem standardowej procedury pierwszej pomocy.

Ważne jest, że użycie LifeVac nie wymaga specjalistycznej wiedzy i może być stosowany przez każdego. Działanie opiera się na zassaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne.

#https://lifevac.pl/

Jeszcze raz dziękujemy bardzo serdecznie Panu Mateuszowi za te bardzo ważne i ciekawie przeprowadzone zajęcia.