Dzień czekolady

| Opublikowane w: Żabki 2023/2024

W naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy dzień, który był słodki nie tylko od uśmiechów naszych przedszkolaków, ale także od obfitości czekolady!

Dzień Czekolady to czas, kiedy dzieci mogły zgłębić tajemnice tego pysznego przysmaku.

Rozpoczęliśmy od degustacji czekolady, którą dzisiaj przyniósł do przedszkola Stasiu. Następnie odbyliśmy rozmowę na temat procesu powstawania czekolady. Dzieci dowiedziały się, jak z małego ziarna kakaowca można uzyskać tabliczkę czekolady.

Później przyszedł czas na kreatywność. Każde dziecko miało za zadanie stworzyć pracę plastyczną związaną z czekoladą. Powstały przepiękne „czekoladowe babeczki” - każdy mógł poczuć się jak prawdziwy cukiernik, dekorując papierowe babeczki.

Kulminacyjnym punktem dnia było roztapianie czekolady. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak czekolada zmienia swoją formę z twardej tabliczki w gładki, płynny mus. A potem nadszedł najsmaczniejszy moment - degustacja owoców maczanych w czekoladzie. Banany, winogrona, jabłka, mandarynki zanurzone w czekoladzie zniknęły w mgnieniu oka, a radość i uśmiechy dzieci były bezcenne.

Dzień Czekolady był nie tylko pyszny, ale i edukacyjny. Dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę o czekoladzie, ale także miały okazję do rozwijania swojej kreatywności i zmysłu smaku.

To był naprawdę słodki dzień!