Spotkanie z kimś wyjątkowym i wspólne zabawy kulkami hydrożelowymi

| Opublikowane w: Żabki 2023/2024

18.04. podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być wyjątkowym. Rozważaliśmy, jakie cechy powinna posiadać taka osoba. Celem zajęć było wzmocnienie poczucia własnej wartości wśród naszych przedszkolaków. Następnie udaliśmy się do sali logopedycznej na spotkanie z “kimś wyjątkowym”. Dzieci wchodziły tam pojedynczo i spotykały się ze swoim odbiciem w lustrze.Przedszkolaki były zaskoczone, odkrywając, że to one same są tymi wyjątkowymi i niepowtarzalnymi osobami. Po powrocie do sali, miały za zadanie narysować portret naszego “wyjątkowego gościa”. Efektem były kolorowe autoportrety.

Popołudnie upłynęło nam na pracy grupowej z użyciem hydrożelowych kulek. Każde dziecko otrzymało garść tych fascynujących kulek, które zaczęły segregować, dzielić się nimi i wspólnie komponować barwne kompozycje. Całość pracy przebiegała w atmosferze uśmiechów i harmonijnej współpracy.