Zróbmy sobie kredki
Co jest nam potrzebne? Kredki świecowe – stare, połamane i nikomu niepotrzebne, foremki silikonowe – są najlepsze, bo łatwo wyjmować z nich upieczone kredki, piekarnik. Etapy pracy: obieramy wszystkie kredki z papierków, łamiemy kredki świecowe na małe elementy i wypełniamy foremki silikonowe do 3/4 wysokości Nastawiamy piekarnik na 150 stopni Wstawiamy foremki do piekarnika na 10-15 minut. I gotowe!
Zabawy ze spinnerem
Narysuj na kartce okrąg. Podziel go na kilka części, ponumeruj. Na środku połóż spinner. Przyklej do niego lub zaznacz na nim wskazówkę. Zadanie polega na dodawaniu wylosowanych cyfr.
Cyfry można zamienić na litery, a dla młodszych dzieci np. na kolory lub zadania do wykonania.
Gry planszowe
To wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Doradzają, zaszczepiają bakcyla wspólnego grania, rozwijają w ten sposób zainteresowania i logiczne myślenie, już u najmłodszych graczy.
Kto zdobędzie więcej punktów
Dobre ćwiczenie na zręczność. Wygrywa ten, kto zdobędzie więcej punktów.
Inna wersja tej gry: nalezy ustawić plastikowy kubeczek i starać się wrzucić do niego piłeczkę.
Domowa ciastolina
Składniki: 2 szklanki mąki 1 szklanka soli 2 szklanki ciepłej wody 2 łyżki oleju 1 łyżka kwasku cytrynowego ulubiony aromat do ciast, barwniki spożywcze.
Przygotowanie: mąkę, sól, wodę, olej i kwasek wymieszaj w garnku. Podgrzewaj na wolnym ogniu, mieszając drewnianą łyżką. Masa powinna zgęstnieć i uzyskać konsystencję puree ziemniaczanego. Urwany kawałek ma się nie kleić do palców. Ciepłą ciastolinę wyrabiaj na stolnicy lub na stole, dodaj aromat. Podziel na tyle kawałków, ile chcesz uzyskać kolorów. Dodaj barwniki spożywcze i wyrabiaj do uzyskania jednolitego koloru. Ciastolinę przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku.