Wiosna jest piękna

| Opublikowane w: Biedronki 2019/2020

Śpiewanie piosenki " Pani Wiosna", połączone ze swobodnym tańcem do muzyki.

Zestaw ćwiczeń porannych "Witaj Wiosno"

-"Wiosenny wiatr"- zabawa ruchowa z krążeniem rąk. Krążenia rąk mogą być wolne, szybkie, w przód , w tył. W czasie krążenia naśladujemy wiejący wiatr, szumiąc :szszsz..., zmieniając natężenie głośno, cicho.

- "Wiosenne chmury"- zabaw oddechowa. Rozganiamy ciemne chmury, nabierając powietrza nosem i wypuszczając ustami. Zabawę powtarzamy kilka razy.

-"Słonko świeci, deszczyk pada"- zabawa z elementami skoku obunóż. Swobodnie spacerujemy. Na hasło "Słonko świeci- cieszymy się i wykonujemy podskoki obunóż. Na hasło "Deszczyk pada"- przeskakujemy obunóż przez kałuże , w przód i w tył.

II

Zabawa "Ile płatków mają kwiatki?" zabawa słuchowa z liczeniem. Moi drodzy przygotujcie sobie 1 papierowe kółko o średnicy 5 cm (środek kwiatka) oraz sześć kółek o średnicy około 3cm (Płatki kwiatka). Drodzy rodzice narysujcie dzieciom koła , a Wy drogie dzieci spróbujcie je wyciąć. Dla kogo jest to za trudne, może poprosić o pomoc.

Osoba dorosła klaszcze a dziecko układa dookoła środka tyle płatków, ile usłyszało dźwięków. Zabawę powtarzamy kilka razy.

"Cztery żabki" wierszyk z pokazywaniem.

W stawie żyły cztery żabki.

Każda ma po cztery łapki.

Nie za duże, nie za małe,

do skakania doskonałe

"Żabie skoki" zabawa skoczna z przeliczaniem. Spacerujemy swobodnie, na hasło Stop, zatrzymujemy się i obserwujemy np. mamę, któłra naśladuje żabę , podskakując np. cztery razy w miejscu. Zadaniem dziecka jest pokazać na palcach, ile podskoków wykonała mama. Następnie dziecko podskakuje tyle razy, ile palców pokazało. Zabawe powtarzamy kilka razy. Mam nadzieję, że będzie to okazja do włączenia do czynnej zabawy wszystkich domowników.

"Kropki biedronki" zabawa matematyczna

Biedronka siedem kropek miała:

Pierwszą od rosy dostała,

Drugą od słonka złotego,

Trzecią od wiatru halnego,

Czwartą od kropelki deszczu,

Piątą od ziemi karmicielki,

Szóstą od dziadka, co przechodził drogą,

Siódmą już nie wiem od kogo.

Wszystkie siedem nosiła w komplecie,

A żeby szczęście dawały dzieciom.

Skopiujcie proszę przesłane biedronki i narysujcie im kropki od 1 do 7

Prosimy rozłożyć na podłodze wycięte z papieru biedronki z liczbą kropek od 1 do 7. Zadaniem dzieci jest ułożenie biedronek w odpowiedniej kolejności oraz przyporządkowanie cyfr od 1 do 7 odpowiednim biedronkom.

III

"Porządkujemy klocki" wysypujemy dużą ilość klocków. Dzieci sortują je według długości, od najkrótszego do najdłuższego i odwrotnie. Sortują również pod względem koloru.

Zabawy na świeżym powietrzu, o ile to możliwe- stosują się do przepisów obowiązujących nas od 25.03.2020 do 11.04.2020 o zakazie wychodzenia z domu, wydanego przez Rząd.