Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała

Siedzi Antoś nad lekturą, strasznie minę ma ponurą,

bo przeczytać musi całą, ale czasu ma wciąż mało.

Nie zamierza się przemęczać i nad książką wzrok wytężać,

Nie ma czasu na czytanie, bo to nudne jego zdaniem.

Woli w piłkę pograć sobie, inne myśli siedzą w głowie. Zastanawia się co zrobić, żeby sobie nie zaszkodzić.

Od czytania głowa boli, więc się dobrze bawić woli. Jednak przyszło mu do głowy, że przeczyta do połowy.

Rzecz się stała niesłychana, książkę czytał aż do rana, bo ciekawa bardzo była i Antosia odmieniła.

Bibliotekę wnet polubił, od tej pory się nie nudził. A i wiedzy miał nie mało, bo przez książki to się stało.

Pilny uczeń z niego został, i trudnościom wszystkim sprostał.

Marzena Maria Szczepańska

Drodzy Rodzice!

Wiemy, że to trudny czas zarówno dla Was i dla Waszych pociech. Aby umilić czas naszym przedszkolakom Empik przygotował promocję. Teraz każdy może uzyskać bezpłatny dostęp do książek za darmo, nawet na 60 dni. W bazie serwisu znajduje się ponad 11 tysięcy pozycji książkowych w formie ebooków i audiobooków, z których można skorzystać przez cały czas trwania promocji bez ograniczeń.

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko i rodzic znajdzie coś dla siebie.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj.