Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

| Opublikowane w: Żabki 2019/2020

23 Kwietnia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień książki jest kolejnym dniem wartym Naszej uwagi. O walorach książek nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. Poznawanie historii, opowiadań, bajek, wierszy spisanych na książkowych stronach to dla Nas Wszystkich przywilej i radość. Z okazji Święta Naszych Książek udostepniamy Wam krótki filmik o tym jak one w ogóle powstają:

Miłego oglądania :)

Jak już zapewne wiecie kontakt z książką to wielka przyjemność. Jest to przede wszystkim przygoda, w której możecie uczestniczyć razem z postaciami w nich występującymi. Z okazji dzisiejszego Święta Książki prosimy Rodziców o przeczytanie Dziecku wybranej przez niego książki.

Konkurs

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Konkurs plastyczny skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły! Temat pracy: „Okładka mojej ulubionej książki/lektury”, technika i format: dowolne. Zdjęcie pracy należy przesłać do poniedziałku 27.04 na adres mailowy:

- klasy I-III i przedszkole: joannaorlikowska1c@gmail.com

Dla wszystkich uczestników przewidziane są e-dyplomy w formie elektronicznej, laureaci zostaną nagrodzeni. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia na stronie naszej szkoły.