Multimedia przedszkolaka

| Opublikowane w: Biedronki 2019/2020

I

"Czego brakuje?" zabawa doskonaląca spostrzeganie wzrokowe. Proszę, aby rodzice ułożyli w szeregu 4 zabawki. Dziecko je nazywa i określa ich kolor. Następnie odwraca się, a rodzic chowa jedną zabawkę. Zadaniem dziecka jest określenie, czego brakuje. Stopniowo możemy zwiększać liczbę przedmiotów.

Zestaw ćwiczeń porannych

„Gimnastyka z paluszkami”

Wybieramy sobie maskotkę z którą będziemy ćwiczyć

„Skaczemy” zabawa skoczna. Dziecko wkłada maskotkę między kolana i skacze po pokoju tak, aby maskotka nie wypadła spomiędzy nóg.

„Winda” zabawa wzmacniająca duże grupy mięśni. Dziecko siedzi na podłodze z wyprostowanymi nogami i trzyma maskotkę stopami. Następnie kilka razy, bardzo wolno podnosi i opuszcza stopy, starając się utrzymać maskotkę.

„Zmęczone maskotki” zabawa z elementem czworakowania. Dziecko czworakuje po pokoju z maskotką na plecach.

„Z nogi na nogę” zabawa wzmacniająca duże grupy mięśniowe. Dziecko siada w siadzie rozkrocznym, kładzie sobie maskotkę na stopie, a następnie podnosi ją wysoko i kładzie na drugiej stopie.

Powodzenia.

II

"Dawniej i dziś" zabawa dydaktyczna.Spójrzcie na obrazki, które Wam przesłałam. Przedstawiają one urządzenia elektroniczne używane dzisiaj i kiedyś. Obejrzyjcie obrazki, spróbujcie nazwać te urządzenia i określcie do czego służą. Dobierzcie te przedmioty w pary.

"Maszyna do pisania" masażyk z wykorzystaniem wierszyka, zabawa w parach. Popatrzcie na obrazek maszyny do pisania. Dzisiaj zastąpiły ją komputery. Zaproście do zabawy rodzeństwo, mamę, tatę. Usiądźcie jedno za drugim. Osoba siedząca z tyłu wykonuje masażyk. Potem jest zamiana. Proszę jeszcze, aby rodzic pokazał dziecku jak wygląda litera A, B, C, kropka i przecinek. Zaczynamy

Maszyna do pisania

Wkręcamy papier do maszyny do pisania- ostrożnie "przekręcamy" uszka dziecka do przodu

Wygładzamy kartkę papieru- gładzimy plecy wewnętrzną stroną dłoni

i piszemy: A, B, C, kropka, przecinek- piszemy palcem A, B, C, stawiamy dużą kropkę i przecinek

i przesuwamy wałek- chwytamy za głowę, z wyczuciem, lecz stanowczo przechylamy ciało na bok.

III

"Uwaga zdjęcie"- zabawa bieżna. dziecko biega po pokoju, na hasło Zdjęcie, zatrzymuje się i przujmuje ciekawą pozę. Zabawę powtarzamy kilka razy.

"Kręcimy film"- zabawa rozwijająca kreatywność. Z pomocą rodziców możecie nakręcić krótki filmik na dowolny temat.

"Zagubione zabawki" zabawa w piskownicy. Rodzic zakopuje w piaskownicy 6 zabawek. Dzieci szukają tych zabawek i je przeliczają.