Jak mądrze korzystać z technologii?

| Opublikowane w: Jeżyki 2019/2020
Jak mądrze korzystać z technologii?

Drodzy Rodzice! Kochane Jeżyki!
W tym tygodniu zaczynamy nowy krąg tematyczny:
„Jak mądrze korzystać z technologii?” Prezentujemy propozycje zadań nie tylko do pracy na komputerze.

Temat: Pośród multimediów. 27 kwietnia, poniedziałek

I. Higiena poranna, czynności samoobsługowe, pomaganie w przygotowaniu śniadania.
„Czasopisma dziecięce” – przegląd prasy dziecięcej, segregowanie według rodzaju.
„Bawimy się gazetami” – zestaw ćwiczeń porannych (rzut do celu, wskakiwanie na gazetę, przeskakiwanie przez gazetę).

II. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności i samokontroli podczas korzystania z urządzeń multimedialnych. „Multimedia” – rozwiązywanie zagadek o urządzeniach elektronicznych, wskazywanie sposobów korzystania z multimediów (karta pracy str.3) oraz poniżej załącznik nr 1 – Zagadki.

Rozmowa kierowana na temat przyjaźni i roli przyjaciół na podstawie wiersza S. Karaszewskiego pt „Mój kolega komputer”- załącznik 2.

III. „Klik – słuchaj, co zrobić” – zabawa ruchowa (na hasło: „klik”, biegamy w różnych kierunkach, na hasło: „klik, klik” poruszamy się na czworakach tyłem, na hasło: „klik, klik, klik” stoimy na jednej nodze w bezruchu).
„Zabawa w kąciku komputerowym” – praktyczne korzystanie z komputera.

Spędzamy czas na świeżym powietrzu zgodnie z ustaleniami MEN oraz restrykcjami wprowadzonymi przez rząd, które weszły w życie 25.03.2020 r.