Pisarz z Chojnic Wiesław Błach spotkał się z przedszkolakami

W dniu 21 maja 2018r. w ramach promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków, zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalnego gościa.

Wiesław Błach pisarz, autor wierszyków i książek dla dzieci spotkał się z dziećmi z grup: Biedronki, Żabki, Jeżyki, Motylki.

Pan Wiesław Błach opowiedział dzieciom, co zainspirowało go do pisania książek oraz jak doszło do tego, że napisał trzy książki dla dzieci: „Co warto wiedzieć o zwierzętach”, „Najpiękniejsze zwierzęta świata”, „Najgroźniejsze zwierzęta świata”. W książkach oprócz wierszyków znalazły się krótkie informacje o wybranych zwierzętach opracowane przez autora. Są także ciekawe zdjęcia i ilustracje. Pan Wiesław wszystkich zainteresował swoimi opowieściami oraz zdradzał przeróżne ciekawostki zawarte w książkach.

Na końcu spotkania pisarz z chęcią odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci.