Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

W dniu dzisiejszym tj. 16.05.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego i pielęgniarkę
z Przychodni Therapeutica w Chojnicach.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych, dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką oraz obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają uciski ratownicze.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć ambulans, który jest przeznaczony do udzielania pomocy, przewozu chorych lub rannych z miejsca zdarzenia do szpitala.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się
do uratowania komuś życia.