Tydzień Bajek Polskich II Edycja

| Opublikowane w: Żabki 2020/2021
Tydzień Bajek Polskich II Edycja

W dniach od 2-6  listopada 2020 r. zrealizowano Ogólnopolski Projekt dla Przedszkolaków "TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH". W trakcie całego tygodnia dzieci zapoznały się z bajkami, które oglądali ich rodzice i dziadkowie, m.in. z bajką: "Reksio", "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek", "Koziołek Matołek", "Zaczarowany ołówek", „Przygody Baltazara Gąbki”. Przedszkolaki chętnie oglądały bajki na tablicy multimedialnej, słuchały przygód bohaterów, tj. Reksio i Koziołek Matołek czytanych przez nauczycielkę oraz przeglądały ilustracje w książkach. Chętnie grały w gry edukacyjne z postaciami z polskich bajek, m.in. w: „Wesołe przedszkole Bolka i Lolka”, „Wielka Podróż Bolka i Lolka”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Miś Uszatek – przygoda z porami roku”. Wychowankowie chętnie bawili się w zabawy tematyczne inspirowane bajkami. Zwieńczeniem całego tygodnia był quiz podsumowujący „Tydzień o polskich bajkach” oraz wymyślenie przez grupę własnej bajki oraz zilustrowanie jej. Wielkie brawa  Żabki kolejny projekt za nami.