Szkoła do Hymnu i rozstrzygnięcie konkursu...

| Opublikowane w: Żabki 2020/2021
Szkoła do  Hymnu i rozstrzygnięcie konkursu...

11 listopada 1918 r. to szczególna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. Dlatego też co roku, 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. Pielęgnując polskie tradycje w naszym przedszkolu również obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości i po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, pani wicedyrektor Danuta Siluk rozstrzygnęła konkurs na wykonanie najbardziej oryginalnej flagi Polski. Udział w konkursie wzięły wszystkie grupy z naszego przedszkola. Każda z prac okazała się bardzo oryginalna i ciekawa, dlatego każda grupa otrzymała dyplom oraz grę edukacyjną.

Dodatkowo każde dziecko otrzymało pamiątkowy magnes w barwach narodowych, z białym orłem, które przekazane zostały przez pana Bogdana Kufla.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim w pamięci na długo i przyczyni się do kształtowania postaw patriotycznych wśród naszych przedszkolaków.