| Opublikowane w: Motylki 2020/2021

11 listopada to szczególna data dla wszystkich Polaków. Dokładnie 102 lata temu nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli.

Dlatego też 10 listopada 2020 r. w naszej grupie i całym przedszkolu odbyła się mała uroczystość z tej okazji. Wszystkie Motylki, ubrane w biało-czerwone barwy i z samodzielnie przygotowanymi kotylionami na piersi, odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji patriotycznej pn. "Szkoła do hymnu."

Następnie pani wicedyrektor Danuta Siluk rozstrzygnęła konkurs na najbardziej oryginalnie wykonaną flagę Polski, w którym Motylki również wzięły udział. Okazało się, że wszystkie grupy naszego przedszkola wykazały się pomysłowością i kratywnością w wykonaniu flagi, dlatego pani dyrektor wszystkim przyznała I miejsce i nagrodziła grami edukacyjnymi. Dodatkowo otrzymaliśmy niespodziankę w postaci magnesu w barwach narodowych i z białym orłem, który został przekazany przez pana Bogdana Kufla, za co ślicznie dziękujemy :)

Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.