Konkurs z Programem Finansowy Elementarz

| Opublikowane w: Żabki 2020/2021
Konkurs z Programem Finansowy Elementarz

Grupa Żabki brała dziś udział w Konkursie wiedzy o oszczędzaniu, przy pomocy programu ogólnopolskiego "Finansowy Elementarz".
Autorski program edukacji finansowej przedszkolaków jest przygotowany i realizowany przez pracowników banku oraz zaprzyjaźnionych nauczycieli.
Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów.
"Finansowy Elementarz” został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Warto, aby każde dziecko, już od początku edukacji przedszkolnej,
było etapami przygotowywane do zrozumienia i poznania świata finansów. Na potrzeby programu przygotowano specjalne materiały edukacyjne –książki, w których głównym bohaterem prezentującym treść jest Pan Sebastian,
Książeczki są dostępne także w kącikach dla dzieci w oddziałach banku.
książeczki do kolorowania i naklejki. Materiały pomogli tworzyć rodzice – pracownicy Banku Millennium.