Międzynarodowy Dzień Pizzy u Żabek

| Opublikowane w: Żabki 2020/2021
Międzynarodowy Dzień Pizzy u Żabek

9 lutego – Międzynarodowy Dzień Pizzy

Nazwa pizza pochodzi prawdopodobnie od greckiego wyrazu „pikte”, które znaczyło „sfermentowane ciasto”. Słowo to przedostało się z kolei do łaciny pod postacią „pitta”,które w języku włoskim mogło brzmieć właśnie „pizza”. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (margarita/ margeritta). Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej, która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

Pyszne, chrupiące ciasto, z ciągnącym serem, sosem pomidorowym i najlepiej z wieloma dodatkami. Pizza zrobiła zawrotną karierę kulinarną. To niezaprzeczalnie najpopularniejszy smakołyk na świecie.
Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Żabki świętowały uczestnicząc w quizie, oglądając prezentację, zdjęcia w fotobudce,  układając zadania z udziałem PIZZY, wykonując prace plastyczną... I oczywiście główną atrakcją była degustacja pizzy z pobliskiej Pizzerii Bazylia doskonałym dodatkiem był pyszny sok jabłkowy. Smacznego Żabki!!!