Wycieczka do lasu

| Opublikowane w: Żabki 2021/2022

Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana wycieczka do lasu w Klosnowie. Podczas przechadzki po lesie dzieci obserwowały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze pod lupą. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków i zapachów.Po lesie oprowadzała nas Pani Ewelina Szpak, pracownik Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie. Pokazała dzieciom różne gatunki drzew. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Następnie udaliśmy się na miejsce piknikowe, aby zjeść  upieczone na ognisku kiełbaski w świeżej bułeczce.
Wycieczka była świetną okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Do przedszkola wróciliśmy w południe, zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia. To był udany jesienny dzień.