Dzień Pizzy u Żabek

| Opublikowane w: Żabki 2021/2022

Pizza… któż z nas nie lubi tych smacznych krążków… Lubią ją dorośli, a jeszcze bardziej dzieci. Dlatego też 9 lutego obchodziliśmy Dzień pizzy. Na początku dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza, jakie są jej rodzaje, poznały etapy jej przygotowania. Wspólnie odkrywaliśmy zapach i smak składników, z których stworzymy naszą własną pizzę. Dzień pizzy stał się doskonałą okazją do doskonalenia i wzbogacania naszych umiejętności matematycznych: układaliśmy pizzowe puzzle, określaliśmy jakiego kształtu może być pizza, rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się w zabawy naśladowcze.Oczywiście punktem kulminacyjnym programu było samodzielne wykonanie pizzy.To właśnie wtedy nasze dzieciaczki umyły ręce i zabrały się do pracy, jak prawdziwi włoscy kucharze!!! Efektem ich pracy były pizzerki, które później wszyscy zjedliśmy z uśmiechem na twarzy! Dzień pizzy upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć.