Dzień Przedszkolaka połączony z Pasowaniem na Przedszkolaka

| Opublikowane w: Aktualności, Galeria zdjęć, Jeżyki 2018/2019
Dzień Przedszkolaka połączony z Pasowaniem na Przedszkolaka

20 września 2018r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbyła się w Przedszkolu ważna uroczystość połączona z pasowaniem na Przedszkolaka. Uroczystość poprowadziła Pani Aleksandra Gruchała. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor Przedszkola nr 3 Danuty Siluk oraz zaproszonych gości Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Grażyny Matthes oraz Wicedyrektor Pani Ewy Sawickiej, przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 Pani Moniki Kolinskiej, a także przedstawiciela Rady Rodziców Przedszkola nr 3 Pani Magdaleny Góreckiej, nie zabrakło również Rodziców, którzy swoją obecnością wspierali swoje dzieci.

Zanim dzieci złożyły uroczystą przysięgę miały do wykonania kilka zadań. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

Pani Dyrektor wraz z Wicedyrektorkami Panią Grażyną Matthes i Panią Ewą Sawicką za pomocą „czarodziejskich ołówków" dokonały uroczystego „Aktu pasowania" dzieci nowo przyjętych do Przedszkola. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pań i pomagać kolegom. Nie zabrakło życzeń, dyplomów, medali i słodkich lizaków, które z okazji Dnia Przedszkolaka wręczyła Pani Dyrektor.

Uwieńczeniem całej uroczystości były balony napełnione helem, które dzieci wraz z przywiązaną przysięgą wypuściły do  nieba. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i Rodziców.