Dzieciństwo wierszem malowane

W Przedszkolu nr 3 odbył się dziś, tj.26 kwietnia przedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieciństwo wierszem malowane”. Uczestniczyły w nim dzieci, które z pasją wygłaszały wierszyki.

Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu. Poprzez recytację, dzieci wzmacniały wiarę we własne siły. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i innych. Przedstawiane wiersze były znane dzieciom. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodki upominek natomiast dzieci, które wygrały, otrzymały książkę plus nagrodę rzeczową. Wręczone nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców Przedszkola nr 3.

Nagrodzeni uczestnicy:

I miejsce Eileen Burchard - grupa Żabki
II miejsce Melania Fiołka - grupa Biedronki
III miejsce Olga Ostrowska - grupa Jeżyki

Wyróżnienia:

Jan Zemrys - grupa Biedronki
Wiktor Czapiewski - grupa Żabki

Konkurs przygotowała Joanna Laszkiewicz i Jolanda Megger.