Wszystko jest muzyką

| Opublikowane w: Biedronki 2022/2023
Wszystko jest muzyką

W tym tygodniu dzieci z grupy Biedronki zagłębiły się w temat muzyki i odkryły, że tak naprawdę wszystko co je otacza może zostać muzyką.

Las, jezioro, deszcz, burza, strumyk, szum morza, odłosy ptaków i każdy inny dźwięk staje się melodią.

Dzieci słuchały szumu morza, odłosów dobiegających z nad jeziora, odgłosów deszczu i burzy, zamykały oczy i rozwijały swoją wyobraźnię.
W tym tygodniu nie zabrakło również zagadek słuchowych oraz "orkiestry", którą tworzyły poprzez naśladowanie różnych dźwięków dobiegających z poszczególnych miejsc oraz spacerów w okolicy przedszkola, na których uważnie wsłuchiwały się w odgłosy natury.

Najciekawsze w opinii dzieci okazało się jednak granie na akcesoriach kuchennych  :)