Wizyta na Poczcie

| Opublikowane w: Biedronki 2018 / 2019

Dzisiaj tj. 26 października Biedroneczki z kolegami i koleżankami z grupy Pszczółki wybrały się na Pocztę przy Starym Rynku. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci zwiedziły najpierw hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły podziękowanie i wysłały 100 pocztówek do 100 różnych przedszkoli z całej Polski.