Święto Konstytucji 3 maja

| Opublikowane w: Biedronki 2022/2023
Święto Konstytucji 3 maja

Dzisiaj w przedszkolu obdył się apel z okazji nadchodzącego Świeta Konstytucji 3 maja.

Jak wytłumaczyć dzieciom co to za święto? Postaraliśmy się zrobić to w najlepiej rozumiany przez dzieci sposób :)

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Zapisane są w nim zasadyobowiązujące wszystkich Polaków. Zgodnie z konstytucją m.in. wybiera się w Polsce prezydenta, posłów i senatorów, a Polacy mają swoje prawa, których mogą dochodzić wsądach. W konstytucji zapisano także, że wszystkie dzieci muszą chodzić do szkoły.Znaczenie konstytucji można porównać do zbioru zasad drogowych, których musząprzestrzegać wszyscy kierowcy na drodze. Albo do zasad, jakie panują w każdym domuczy rodzinie. Może macie prawa i obowiązki każdego z domowników spisane na kartcena lodówce? Np. ktoś zmywa, ktoś sprząta po kolacji, a każdy układa swoje ubrania i maprawo do naprawienia błędu? No właśnie, podobnie konstytucja określa zasadypanujące w całym państwie.

Dzieci wspólnie z Paniami z przedszkola zaśpiewały hymn Polski.