Biedronki i Pszczółki zwiedzają Pocztę

| Opublikowane w: Aktualności

Dnia 26.10.2018 roku  przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Chojnicach z grupy: Biedronki oraz Pszczółki odwiedziły Urząd Pocztowy przy rynku w Chojnicach. W celu poznania pracy na poczcie oraz wysłania 100 pocztówek do 100 przedszkoli z całej Polski.

Nasze przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim programie: „Piękna Nasza Polska Cała” m.in dzięki niemu chcemy uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzięki uprzejmości pani naczelnik Moniki Królikowskiej milusińscy zapoznali się z historią poczty oraz jej wyglądem, wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i wiele innych. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. Przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o zwroty: awizo, przesyłka. Utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego. Pani naczelnik opowiedziała przedszkolakom również o trudnej pracy listonosza i innych pracowników poczty. Na zakończenie Biedronki wraz z Pszczółkami wręczyły pani naczelnik kolorową laurkę, natomiast pani Monika przygotowała dla małych gości pyszne słodkości.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego nasze przedszkolaki wiedzą już prawie wszystko.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!