Wycieczka na Gospodarstwo Rolne w Krojantach

| Opublikowane w: Biedronki 2022/2023

16 maja Biedronki pojechały na wycieczkę na Gospodarstwo Rolne w Krojantach. Dzieci miały okazję poznać różne zwierzęta gospodarcze: kury, gęsi, perliczki, krowy oraz konie. Poza zwierzętami dzieci obejrzały także sprzęty rolnicze niezbędne do pracy w gospodarstwie dowiedziały się do czego te sprzęty służą i dlaczego są takie ważne. W stajni dzieci poznały dwa konie. Jednego z nich czyli Nore dzieci mogły wyczesać szczotkami, konie zostały także przez przedszkolaki nakarmione przysmakami dla nich przeznaczonymi czyli jabłkami. Wycieczka nie obyła się bez obejrzenia z bliska i w środku najważniejszego sprzętu w rolnictwie, czyli traktora, każde dziecko weszło do środka i mogło przez chwilę wcielić się w pracę na gospodarstwie. Uwieńczeniem naszej wycieczki była zabawa na placu zabaw. Ten dzień był bardzo intensywny i udany.