Zakończenie Roku Szkolnego w Przedszkolu

Zakończenie Roku Szkolnego w Przedszkolu

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 21 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy całkiem sporą grupę  dzieci, które były z nami 3 a nawet 4 lata. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały.

Na  wstępie uroczystości, po powitaniu przez panią wicedyrektor Danutę Siluk wszystkich dzieci, rodziców i wychowawców, grupy młodsze pożegnały starszaków oraz przedszkole na czas wakacji. Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się i zabawy.

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego.  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole, natomiast pozostałym przedszkolakom wspaniałych wakacji !!!