Dzień Ogórka

| Opublikowane w: Biedronki 2018 / 2019

06 istopada w naszym przedszkolu, kolejne warzywo znalazło się w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek. Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na kolor zielony.

Z tej okazji odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać bardzo dokładnie to warzywo. Dzieci rozmawiały o jego kształcie oraz postaciach, w jakich można go spożywać. Następnie wykonały pracę plastyczną "ogórki kiszone w słoiku".

Nasze wspólne spotkanie umilił występ dzieci z grupy "Motylki" pt."Rzecz wydaje się wątpliwa, by kłóciły się warzywa.", a żeby było ciekawiej i weselej to wspólnie z paniami zaśpiewaliśmy piosenkę "Ogórek wąsaty" i zatańczyliśmy w parach do piosenki "Hop, siup".

Na zakończenie odbyła się też degustacja świeżego ogórka.

Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez przedszkolaków, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.