Dzień Ogórka

| Opublikowane w: Pszczółki 2018/2019

W naszym przedszkolu trwa: Tydzień Warzyw i Owoców, z tej okazji 06.11.2018 roku kolejne warzywo znalazło się
w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek.

Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na ogórkowy kolor.

Z tej okazji  nauczycielki: Karolina, Gosia i Jolanda  przygotowały teatrzyk, tańce, piosenkę oraz konkursy, dzięki którym przedszkolaki bawiły się świetnie w towarzystwie wąsatego ogórka. Pani dyrektor  Danuta Siluk pogratulowała przedszkolakom wspaniałego przygotowania się na ten wyjątkowy dzień. Opowiadała milusińskim, iż ogórka można spożywać w różnych postaciach i każdy ma swoje ulubione ogórki: kiszone, korniszony, pikle, sałatka szwedzka.

Dzieci jednak najbardziej lubią świeżego ogórka i takiego też dziś degustowały. Wszystkie grupy przedszkolne wykonały piękne prace plastyczne na swoje gazetki gdzie gwiazdą był również, zielony ogórek. Piosenka Ogórek Wąsaty na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez przedszkolaków, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.