Tydzień Warzyw i Owoców - Dzień Ogórka

W naszym Przedszkolu trwa: Tydzień Warzyw i Owoców, z tej okazji 06.11.2018 roku kolejne warzywo znalazło się w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek. Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na zielono – w kolorze ogórka.

Z tej okazji nauczycielki Panie Karolina Ginter i Jolanda Megger przygotowały tańce, piosenki oraz konkursy, dzięki którym przedszkolaki bawiły się świetnie w towarzystwie wąsatego ogórka. Grupa Motylki wykazała się talentem recytatorsko-teatralnym i przygotowała dla wszystkich przedstawienie pt. "Rzecz wydaje się wątpliwa, by kłóciły się warzywa." Występ był bardzo udany, o czym świadczyły gromkie oklaski od koleżanek i kolegów z innych grup. Pani dyrektor Danuta Siluk pogratulowała przedszkolakom wspaniałego przygotowania się na ten wyjątkowy dzień. Opowiadała milusińskim, iż ogórka można spożywać w różnych postaciach i każdy ma swoje ulubione ogórki: kiszone, korniszone, sałatka szwedzka. Dzieci jednak najbardziej lubią świeżego ogórka i takiego też dziś degustowały. Wszystkie grupy przedszkolne wykonały piękne prace plastyczne, w której główną rolę odgrywał ogórek. Wszyscy nauczyli się piosenki pt. "Ogórek wąsaty", którą wspólnie odśpiewaliśmy. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy taniec pt. "Hop siup", a także mogliśmy kibicować w "ogórkowych konkurencjach" dla dzieci oraz pań.

Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez przedszkolaków, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.