Dziś w przedszkolu obchodziliśmy

Dzień Edukacji Narodowej

wiele osób nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Wraz z pojawieniem się Karty Nauczyciela wszystko zostało uporządkowane. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty.

Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola nr 3 ślą piękne podziękowania Dzieciom z naszego przedszkola. Przygotowały one pod czujnym okiem swoich Pań przepiękne piosenki, tańce oraz wierszyki.

Nie zabrakło życzeń, uśmiechów i serdeczności.

Tego dnia nikt nie pracował w książkach, wszystkie Przedszkolaki spędziły czas na wspólnej zabawie w nagrodę za swoje wysiłki :)

Dziękujemy! <3