Ogólnopolska akcja Śniadanie Daje Moc

| Opublikowane w: Aktualności

08 listopada 2018r. już po raz kolejny Przedszkole nr 3 wzięło udział Ogólnopolskiej akcji - Śniadanie Daje Moc! Przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły przygotować wspólne śniadanie. Na naszym długim stole pojawiło się wiele warzyw: pomidory, ogórki, papryka, szczypiorek, rzodkiewka, sałata. Nie zabrakło także owoców: jabłek, pomarańczy, bananów, mandarynek, anansów, granatów. itp. Jak również inne pyszności: ser, szynka, chleb smarowany masłem, mleko.

Przed rozpoczęciem posiłku przedszkolaki zadbały o higienę rąk odpowiednio je myjąc ,po czym samodzielnie wykonywały zdrowe i kolorowe kanapki, które z apetytem zjadły. Dzieci były zadowolone ze swojej pracy, a energia śniadaniowa pozwoliła radośnie spędzić dzień wśród kolegów przedszkolnych. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Na zakończenie niespodzianką były zdjęcia z super bohaterami akcji Śniadanie Daje Moc!

Na pewno weźmiemy udział w kolejnej akcji, to była świetna zabawa, która ciągle trwa, bo o zdrowe odżywianie dbamy wszyscy!