Dzień Poczty Polskiej

W Dniu Święta Poczty Polskiej gościliśmy w przedszkolu pracownika Poczty Polskiej a zarazem tatusia jednej z naszych Żabek, Pana Mateusza Ossowskiego.

Pan Mateusz jest listonoszem i bardzo energicznie wprowadził dzieci w tematykę swojej pracy. Z wielkim zaangażowaniem opowiadał o tym, jaką drogę przebywa nadany list zanim trafi do adresata.
Dzieci dowiedziały się między innymi ile kilometrów dziennie bez względu na warunki pogodowe pokonuje listonosz i co należy zrobić aby wysłać list. Kartki wysłane na początku tygodnia podczas wizyty dzieci na poczcie dziś zostały doręczone pod dany adres grup w przedszkolu. Nie zabrakło rekwizytów w postaci torby wypełnionej pocztą oraz czapek, które nasi milusińscy chętnie przymierzali.

Dzień zdecydowanie udany!

Dziękujemy za poświęcony czas! :)