Razem dla Niepodległej

| Opublikowane w: Aktualności

Dzisiaj tj. 9 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Przedszkolaki oraz Panie ubrane były w barwach narodowych, na serduszku każdego dziecka przypięte zostały biało-czerwone kotyliony.

By z dumą świętować 100 rocznicę, w salach pojawiło się mnóstwo dekoracji upamiętniających dzień 11 listopada. Każda grupa wykonała przeróżne prace plastyczne nawiązujące do naszych symboli narodowych. Przedszkolaki pokolorowały również kartki w kolorze czerwonym, dzięki czemu mogliśmy stworzyć ogromną flagę Polski, którą umieściliśmy na płocie przedszkolnym.

W celu uczczenia tego ważnego dnia dzieci o godzinie 11:11 dumnie odśpiewały Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny - zaprojektowanie pocztówki na 100 lecie odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki samodzielnie wykonały śliczne pocztówki, które zostały wysłane do 100 różnych Przedszkoli w Polsce. Pani dyrektor Danuta Siluk wraz z Panią Jolandą Megger wręczyły dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Klaudia Lemańczyk z grupy Żabki

II miejsce - Lena Chabowska i Karolina Przymuszała z grupy Jeżyki

III miejsce - Amelia Kuszmerek z grupy Żabki

Wyróżnienie - Zuzanna Bukowska i Maksymilian Lonski z grupy Jeżyki

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie
on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Dodatkowo w tym dniu grupa Jeżyki wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 3, aby reprezentować nasze Przedszkole w apelu z okazji Święta Niepodległości. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy.