Dzień Biblioteki i Bibliotekarza

W środę 08.05.2024 r. z okazji Dnia Biblioteki i Bibliotekarza dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Miejskiej oraz do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 8.

Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie

Podczas wizyty w SP8, Pani Anna Studzińska zaprezentowała dzieciom nietypowe formy książek. Opowiedziała o tym, jak należy o nie dbać i jak zachowywać się w bibliotece. Dzieci wykazały się dużą ciekawością, zadając wiele trafnych pytań.

W Miejskiej Bibliotece panie przeczytały dzieciom piękne bajki oraz opowiedziały o pracy w bibliotece. Dzieci bardzo uważnie słuchały i zadawały pytania. Spokojnie rozejrzały się po zbiorach.
Wiele książek bardzo im się spodobało.
Obiecały przyjść do biblioteki ze swoimi rodzicami.

Dziękujemy za przemiłe spotkania i życzymy jak najwięcej odwiedzających czytelników :)