Festiwal Piosenki Zimowej

| Opublikowane w: Aktualności

05.02.2019r. wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach pod opieką wychowawczyń p. Celiny Babińskiej, p. Anity Leszczyńskiej i p. Agnieszki Szynalewskiej, brały udział w Festiwalu Piosenki Zimowej, zorganizowanym przez panią Grażynę Jereczek.

Dzieci spotkały się, aby zaprezentować piosenki zimowe swoim kolegom i koleżankom. Każda grupa przygotowała na tę okazję piękne stroje i specjalne inscenizacje do swoich piosenek. Była to okazja
do utrwalenia i wzbogacenia wiadomości dzieci na temat charakterystycznych cech zimy, do przedstawienia wokalnych umiejętności dzieci w piosenkach o tematyce zimowej, a także do nabywania pewności siebie
w wystąpieniach przed szerszą publicznością. Był też czas na wesołe zabawy i zimowe zagadki.

Festiwal podzielony był na dwie części: w pierwszej zaprezentowały się przedszkolaki, w drugiej klasy I. Oceniało ich Jury w składzie: Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 pani Zofia Myszka oraz Dyrektor Przedszkola nr 3 pani Danuta Siluk.

Dodatkową atrakcją podczas Festiwalu pomiędzy występami dzieci był zaprezentowany przez dziewczynki
z grupy Jeżyki taniec do piosenki "Toca-Toca" oraz taniec z chustami dziewczynek z grup Żabki i Pszczółki
do utworu muzyki poważnej.

Wszystkie występy zachwyciły zarówno publiczność, jak i Jury, które było pod wrażeniem wysokiego poziomu konkursu. W części końcowej wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.  Później przyszedł czas na słodki poczęstunek w salach.

Kolejny taki Festiwal już za rok!