Dzień Marchewki

Dzień Marchewki

13 października w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach, w związku z dniami owoców i warzyw zorganizowany został Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci oraz Panie ubrały się na pomarańczowo. Dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem marchewki, jako warzywa, jej zalet, walorów i sposobów wykorzystania.

Przedszkolaki wspólnie bawiły się tańcząc, śpiewając, rozwiązując zagadki, biorąc udział w quizach m. in. (wykonanie różnych kreatywnych prac plastyczno - technicznych, układanie marchewkowych puzzli, zbieranie marchewek z grządki i inne). Po tańcach i zabawach nie obyło się bez degustacji surówki i soku z marchwi, chrupania surowej marchewki.

Ten dzień był inny od wszystkich - pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Na pamiątkę tego wspaniałego dnia dzieci otrzymały marchewkowe odznaki.