Pokazy chemiczne dla przedszkolaków

To był dla wszystkich przedszkolaków dzień pełny niezwykłych wrażeń i niesamowitych zjawisk. Nasze przedszkole odwiedziła Pani, która wprowadziła dzieci w tajemniczy świat eksperymentów chemicznych.

Od samego początku pokazu, przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od gościa i ciekawych pomocy.
Pani „eksperymentatorka” opowiedziała milusińskim jak należy przygotować się do wykonywania doświadczeń
i eksperymentów: kitel, czepek, okulary, probówki, pipety i inne akcesoria były dla dzieci zaskoczeniem, jednak szybko okazało się, że to co zamierza pokazać im wyjątkowy gość, było jeszcze bardziej niezwykłe. Przedszkolaki mogły zaobserwować zmieniające się kolory cieczy, wulkany, dmuchanie balona różnymi gazami oraz zamienianie cieczy w lód. Przy okazji dzieci przypomniały sobie wszystkie stany skupienia (stały, ciekły, gazowy). Chętne przedszkolaki miały możliwość eksperymentowania wraz z gościem.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w pszczególnych grupach.