Wizyta Zespołu Folklorystycznego Kaszëbë

W dniu dzisiejszym, 08 lutego 2019 r. dla dzieci z naszego Przedszkola zatańczył
i zaśpiewał Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Kaszëbë” z Chojnic. Wspaniała choreografia  tańców  kaszubskich,  muzyka  i  śpiew, piękno  regionalnych strojów  urzekły małych widzów.  Dzieci zapoznały się z językiem kaszubskim, kulturą naszego regionu, haftem kaszubskim. Milusińscy poznali wiele nowych instrumentów (kontrabas, skrzypce, klarnet, trąbka, akordeon, burczybas i diabelskie skrzypce). Publiczność  reagowała  niezwykle spontanicznie biorąc czynny udział w wspólnych tańcach i zabawie.

Pani Dyrektor Danuta Siluk wpisała się do księgi pamiątkowej Zespołu Folklorystycznego Kaszëbë. Nauczyciele oraz dzieci składają  serdeczne  podziękowania zespołowi prowadzonemu przez panią Marię Renatę  Wróblewską za  wspaniały  występ,  w  którym  zaprezentowano  bogactwo  i  piękno  folkloru  kaszubskiego.