Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Bohaterem dzisiejszego dnia w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach był każdy MIŚ……. i ten mały, i ten duży , i pluszowy , gruby, chudy……….. po prostu PRZYJACIEL DZIECI.

Wszyscy sympatycy pluszowej maskotki mogli w ten dzień zabrać do przedszkola swojego ulubieńca. Panie przygotowały w grupach pogadanki na temat historii Misia, czytały dzieciom opowiadania i wiersze , w których był bohaterem.

Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, których tematem był oczywiście Miś- wyklejały, malowały, lepiły misia z plasteliny. Ponadto nie zabrakło wesołych zabaw i pląsów przy piosenkach o misiach. Na śniadanie przedszkolacy zjedli ulubione przez najbardziej znanego misia tj. Kubusia Puchatka – „małe co nieco”, czyli miodek.

Na zakończenie wesołego dnia z Misiem , dzieci otrzymały odznaki Pluszowego Misia.