Motylki z wizytą w SP3

| Opublikowane w: Motylki 2018/2019

W środę 6 lutego dzieci z grup zerowych naszego Przedszkola wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 3 na spotkanie, podczas którego miały okazję zwiedzić szkołę, poznać nauczycieli uczących w klasach I-III, a także wziąć udział w przygotowanych przez nich zajęciach.

Na początku wizyty każdej z grup przydzielony został "przewodnik" oraz uczniowie - wolontariusze ze starszych klas, którzy opiekowali się przedszkolakami.

"Przewodnikiem" naszej grupy był pan Andrzej Schulz, który w bardzo barwny i ciekawy sposób prezentował nam różne pomieszczenia w szkole, m.in. nową stołówkę, salę gimnastyczną czy świetlicę dla klas młodszych, a także towarzyszył nam podczas zajęć w salach nauczania wczesnoszkolnego.

Tam mieliśmy okazję potańczyć ze szkolnym zespołem tanecznym - "Roztańczone Trójeczki," prowadzonym przez panią Beatę Wielewską, wykonać bałwanka z plastikowego kubeczka i kolorowego papieru z pomocą pani Hanny Weltrowskiej i Ilony Szramke, a także pograć w gry edukacyjne z panią Mirosławą Czarnecką oraz uczennicami klasy III.

Było nam niezmiernie miło odwiedzić SP3 i bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy opiekowali się Motylkami, a także zorganizowali takie ciekawe zajęcia i dodatkowo podarowali nam różne pamiątkowe upominki.