Dzień Kota

Dnia 26.02.2019 roku w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach odbył się Dzień Kota, połączony z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem: „Czysty jak kotek”. Organizatorki Grażyna Jereczek oraz Karolina Ginter przygotowały dla uczestników  wiele atrakcji.
Na wstępie pani Dyrektor Danuta Siluk opowiedziała kilka ciekawostek o kotach,  przybliżając dzieciom ten wyjątkowy dzień.

Następnie przedszkolaki brały udział w konkurencjach m.in. picie mleka na czas, kocia gimnastyka, zwijanie kłębka wełny, quiz o kotach.  Dzieci wspólnie z paniami zaśpiewały znaną i lubianą kołysankę: ” Aaa kotki dwa”.

Przedszkolaki bawiły się podczas wspólnej zabawy „A ram zam zam”.
Dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym: „Czysty jak kotek” otrzymały nagrody w postaci książki i dyplomu.
A ich prace można podziwiać w holu przedszkola na tablicach plastycznych grup.
Kolejną niespodzianką było nagrodzenie wszystkich grup za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tak dużej liczby prac konkursowych. Uczestnicy otrzymali klocki, słodycze oraz pamiątkowy dyplom.

Wszystkie dzieci wraz z paniami przygotowały się również wizualnie, zakładając uszy kota oraz malując sobie wąsy.
Serdecznie gratulujemy!