Nowe tablice sensoryczne w sali terapeutycznej

| Opublikowane w: Aktualności
Nowe tablice sensoryczne w sali terapeutycznej

W naszej sali terapeutycznej, dzięki pomysłodawczyni projektu pani Grażynie Jereczek, przy pomocy pani Karoliny Ginter, przyniesionych przedmiotów pani Jolandy Megger, pani Aleksandy Gruchała oraz zaangażowaniu rodziców, powstały tablice manipulacyjne (nazywane również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności). Przy pomocy tablic dzieci uczą się i rozwijają, nie tylko za pomocą skomplikowanych i drogich zabawek, ale także w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku.

Wszystkie czynności, jakie można wykonywać na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Dziecięce rączki bez ustanku coś naciskają, przesuwają, przekręcają, ich sprawność i precyzja działania wzrasta, usprawnia się również koordynacja ręka – oko, a to umiejętności niezbędne na przykład do podjęcia w przyszłości nauki pisania. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów zabawa stymuluje wszystkie zmysły. Dobrze jest więc zadbać, aby na tablicy znalazły się przedmioty o różnych fakturach i kolorach, coś wydającego dźwięki i źródło światła.

Dziękujemy rodzicom za przyniesione przedmioty, a w szczególności dziękujemy pani Annie Narloch za przygotowanie płyt do tablic.