Dzień Kota

Dnia 19.02.2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach odbył się Dzień Kota, połączony
z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „Czysty jak kotek”.

Organizatorki Karolina Ginter i Magdalena Szultka przygotowały dla uczestników Dnia Kota wiele atrakcji.
Na wstępie opowiedziały o znanych i lubianych kotach przybliżając dzieciom ten wyjątkowy dzień. Następnie przedszkolaki brały udział w konkurencjach m.in. picie mleka na czas, wyścigi kotów, zwijanie kłębka wełny, koci aerobik.

Dzieci wspólnie z paniami zaśpiewały znane i lubiane kołysanki: „Aaa kotki dwa” oraz „Wlazł kotek na płotek”. Wszystkie grupy przedszkolne z tej okazji przygotowały piękne prace plastyczne z wizerunkiem kota, jak również przygotowały się wizualnie zakładając uszy kota. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe emblematy.