Zajęcia czytelnicze

| Opublikowane w: Pszczółki 2018/2019

W poniedziałek 3 czerwca bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odwiedziły grupę Pszczółki. W ten poranek dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Kicia Kocia". Co z tymi śmieciami?” autorstwa Anity Głowińskiej.
Kicia Kocia spędza dzień z babcią i przygotowuje deser jogurtowy z truskawkami. Po skończonej pracy kotka sprząta: listki truskawek wrzuca do obierek, a kubeczek po jogurcie myje i wrzuca do kosza, gdzie znajdują się inne plastikowe opakowania. Następnie Kicia Kocia udaje się z babcią do sklepu kupić warzywa. Pamięta, by zabrać ze sobą lnianą torbę na zakupy i przeterminowane lekarstwa, które wrzuci do specjalnego pojemnika w aptece.
W drugiej części zajęć zadaniem dzieci było segregowanie śmieci. Każdy przedszkolak losował z wielkiego worka odpady i musiał powiedzieć, z czego są wykonane oraz przyporządkować je do odpowiedniego „kosza”. Dzieci rozmawiały również o tym, że nie wszystko trzeba od razu wyrzucać do śmieci. Niektóre rzeczy można wykorzystać powtórnie. Warto również pamiętać, że wyrzucanie śmieci do kosza może uchronić zwierzęta od zatruć, a w konsekwencji od śmierci. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki przedstawiające bohaterów historii.