Quiz- bezpieczny przedszkolak

10 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Quiz pod hasłem: „Bezpieczny przedszkolak”,
w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne.
Zabawę  poprzedziły zajęcia przygotowane przez gości specjalnych: Policjantów z Komendy Powiatowej w Chojnicach, którzy przybliżyli  milusińskim wiadomości na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy.

Dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji po czym,
każda grupa zmierzyła się z trudnymi pytaniami z zakresu bezpieczeństwa.
W ramach nagrody za wykazanie się ogromną wiedzą dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

W  ostatnim czasie często słychać o wypadkach z udziałem dzieci, dlatego też postanowiliśmy
podjąć szczególne działania w kierunku nauki naszych przedszkolaków
o bezpiecznym  uczestnictwie w ruchu drogowym jak również o bezpiecznym zachowaniu się
w różnych sytuacjach. Tym sposobem powstał pomysł zorganizowania powyższego quizu.

Gratulujemy!!!