Śniadanie Daje Moc

Dzisiejszego dnia, 08 listopada 2017 roku Przedszkole nr 3 w Chojnicach po raz pierwszy wzięło udział
w finałowym śniadaniu ogólnopolskiej akcji - Śniadanie Daje Moc!

Przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły przygotować wspólne śniadanie. Na naszym stole pojawiło się wiele warzyw: pomidory, ogórki, papryka, szczypiorek, rzodkiewka, sałata. Jak również inne pyszności:  twarożek, szynka, chleb smarowany masłem, pyszna herbata z cytryną.

Pojawiły się różne owoce oraz piękne, kolorowe dekoracje stołu. Dzieci angażowały się podczas nakrywania do śniadania,  jak i sprzątania po posiłku. Z owoców, które pozostały po śniadaniu dzieci wykonały owocowe szaszłyki, które były bardzo pyszne.

Przed rozpoczęciem posiłku przedszkolaki zadbały o higienę rąk odpowiednio je myjąc. Natomiast po wspólnym śniadaniu jako pracę plastyczną wszystkie grupy utworzyły „Piramidę zdrowia". Frajdą były zdjęcia z super bohaterami akcji Śniadanie Daje Moc!

Na pewno weźmiemy udział w kolejnej akcji,  to była świetna zabawa, która ciągle trwa, bo o zdrowe odżywianie dbamy wszyscy!