Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

| Opublikowane w: Aktualności, Galeria zdjęć
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek 4 września w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach odbyło się w uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, połączone z pasowaniem na przedszkolaka dzieci nowoprzyjętych. Z tej okazji odbył się apel z udziałem zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 pan Karol Kołyszko, witając gości, dzieci oraz rodziców. W kolejnej części zaprezentowały się przedszkolaki z grup: „Żabki”, „Jeżyki”, „Motylki”, „Pszczółki”, pod opieką pań Karoliny Ginter, Aleksandry Gruchały, Grażyny Jereczek. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.

W drugiej części swoją niezapomnianą chwilę miały dzieci nowoprzyjęte, które po odczytaniu uroczystego aktu ślubowania przez panią Danutę Siluk zostały przyjęte w poczet przedszkolaków. Pasowania dokonał pan dyrektor Karol Kołyszko, pani wicedyrektor Danuta Siluk, wicedyrektor Zofia Myszka, wicedyrektor Ewa Sawicka. Na dobry początek, żeby osłodzić naszym milusińskim pobyt w przedszkolu, każda z grup otrzymała słodki upominek oraz dyplom z pasowania.

Zakończenie uroczystości uświetniło wystrzelenie fontanny kolorowych płatków. Po części oficjalnej przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły do swoich grup, gdzie spotkały zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy w naszym przedszkolu stawiają dopiero pierwsze kroki.