Kącik wędrującej książki w naszym Przedszkolu

| Opublikowane w: Żabki 2019/2020

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

(Wislawa Szymborska)

Codzienny kontakt ze słowem czytanym jest bardzo ważny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ kształtuje nawyk aktywnego słuchania, wzbogaca słownictwo, a także pozwala rozwijać wyobraźnię i zainteresowanie światem.

Od początku roku szkolnego w grupie Żabki realizowany jest program innowacyjny pt. "Czytanie przed śniadaniem," którego celem głównym jest popularyzowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków.

W ramach tego programu w naszym Przedszkolu powstał "Kącik wędrującej książki," który poprzedziła zbiórka przeprowadzona wśród naszych Przedszkolaków. Chętne dzieci mogły przynieść z domu książki, których już nie używają, a które mogą posłużyć innym. Dzięki temu powstał niemały księgozbiór, z którego mogą od dziś korzystać wszystkie dzieci z naszego Przedszkola.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Kącika, a także zapraszamy do korzystania z niego i życzymy samych przyjemnych lektur :)